Aktívna dovolenka na Liptove s Tatrytip-ponukou :

Tatralandia holiday resort

Tatralandia holiday resort

Aquapark Tatralandia je najväčším celoročným areálom vodnej zábavy na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Nachádza sa 2 km na severozápad od centra Liptovského Mikuláša v mestskej časti Ráztoky, na severnom brehu vodnej nádrže Liptovská Mara. Je to miesto plné dobrodružstva a zábavy, ktorého súčasťou sú Tropical Paradise a letný Funpark Tatralandia. Je ideálnym miestom na letnú aj zimnú dovolenku pre všetky vekové kategórie. Počas letnej sezóny si na svoje prídu malí aj veľkí v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou. Nudiť sa určite nebudete vďaka 28 toboganom a šmýkačkám, atrakciám vo Funparku, celodennému programu s najväčším animačným tímom na Slovenku. A keby náhodou pršalo, je dobre pod priehľadnou strechou celoročného Tropical Paradise, kde teplota vody ani vzduchu neklesá pod 30 °C. Letom sa však zábava v Tatralandii nekončí. Počas celého roka sa okrem slnenia pod palmami môžete vyšantiť na 5 toboganoch,  zrelaxovať v 9 bazénoch, užívať si blahodárne účinky thalasso terapie, zregenerovať svoje telo v Keltskom saunovom svete a načerpať stratené sily vďaka masážam, zábalom a kúpeľom vo Wellness Paradise.

Ubytovacie zariadenia TATRYTIP - Chata č.1, 2 a 3 - sú v bezprostrednej blízkosti areálu Tatralandia, takže do bazénov sa môžete z vašej chaty vybrať rovno v plavkách!

KONTAKT ZOO

Nielen pozerať sa, ale aj pohladkať! Pri Aquaparku Tatralandia neďaleko Liptovského Mikuláša je kontaktná zoologická záhrada, ktorá je prvá svojho druhu na Slovensku. Zvieratá v nej si môžete nielen pozrieť, ale aj vziať do rúk a pohladkať. „Narodili sa v ľudskej opatere. Prítomnosť človeka je pre ne spojená s bezpečím a dostupnou potravou."

http://www.zookontakt.sk/

HURRICANE FACTORY TATRALANDIA

HURRICANE FACTORY Tatralandia je jediný veterný tunel na Slovensku. Je to miesto, kde si môžete vyskúšať aké to je lietať a vznášať sa a vyskúšať si tak silu hurikánu. V presklenej letovej komore o priemere 4,3 metrov a celkovej výške neuveriteľných 14 m prúdi vzduch rýchlosťou až 270 km / h, čo je rýchlosť ozajstného hurikánu. Vy však lietate v bezpečnej výške a pod neustálym dohľadom skúseného inštruktora.
Lietanie vo veternom tuneli je určené všetkým fyzicky zdravým osobám od 5-tich rokov.

http://www.tatralandia.sk/atrakcie/hurricane-factory-tatralandia/

HELIPORT LIPTOV

Vyhliadkové lety vrtuľníkom na objednávku.

https://sk-sk.facebook.com/HeliportLiptov/

Lyžiarske centrum Jasná - Demänovská Dolina

Lyžiarske centrum Jasná - Demänovská Dolina

Zažite tú najkrajšiu a najkvalitnejšiu lyžovačku v Nízkych Tatrách! V zimnej sezóne na vás čaká množstvo noviniek a vylepšení lyžiarskeho strediska JASNÁ! Privíta vás panoramatická reštaurácia ROTUNDA s ubytovaním priamo na Chopku, 6-sedačková lanovka Lúčky, nové kilometre zasnežovaných zjazdoviek, finálne dokončenie 15-miestnej kabínkovej lanovky Kosodrevina - Chopok, zrekonštruovaný hotel Srdiečko, parkovisko Krúpová, kongresové centrum vo Wellness hoteli Grand. V GOPASS e-shope si môžete zakúpiť skipasy cez internet za najvýhodnejšie ceny.

Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka na severnej i južnej strane Chopku nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Na vrchol Chopku sa dopravíte najmodernejšími lanovkami Funitel alebo 15-miestnou kabínkou. Stredisko ponúka 46 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Moderný zasnežovací systém v dĺžke takmer 27 km poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom snow parku. Večer sa v Jasnej lyžuje na dvoch osvetlených zjazdovkách. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla. Na Chopku premáva 40 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 30 000 osôb za hodinu.

Po lyžovačke máte možnosť príjemnej relaxácie v komplexe termálneho kúpaliska TATRALANDIA, kam vás ZADARMo odvezie pravidelný SKIBUS. Cestovný poriadok SKIBUS-u nájdete na www.thermalskijasna.sk/skibus-2014.

Žiarska dolina - turistika

Žiarska dolina - turistika

Žiarska chata (1325m n m.) sa nachádza na južných svahoch Západných Tatier a je vstupnou bránou do turisticky veľmi navštevovanej oblasti Žiarskej doliny a Roháčov v Západných Tatrách. Je jedinou vysokohorskou chatou v Západných Tatrách, nachádzajúcou sa v závere niektorých z jej dolín, prístupnou z Liptovskej strany. Okrem úžasnej prírody a vysokohorských túr tu nájdete

  • Medvediu štôlňu,
  • salaš Žiar (ústie doliny),
  • lyžiarske centrum Dolinky (ústie doliny),
  • jedinečné túry na skialpinizmus.

Motorový paragliding

Motorový paragliding

Ak si chcete vyskúšať, aké je lietanie na motorovom dvojmiestnom padáku (tandemový paragliding), je táto naša ponuka určená práve pre Vás. Ponúkame Vám vyhliadkové lety nad Liptovom. Na rozdiel od bezmotorového lietania nie je motorové lietanie zavislé od termických podmienok a fungovania lanoviek.  Stačí si iba objednať cez menu Rezervácia, vybrať si vhodný termín a dĺžku letu v minútach. Počas celého letu na Vás nebudú kladené žiadne nároky a Vy si tak môžete vychutnať prekrásne pocity z letu a prípadne si urobiť pár fotiek z vtáčej perspektívy. Odporúčame vhodné oblečenie zohľadňujúce ročné obdobie. Aj v lete si na seba vezmite niečo teplejšie.

Rafting

Rafting

Rafting v Adrenalín Centrum Liptovský Mikuláš na umelo postavenom Areály vodných športov v L.Mikuláši umožňuje splavovať divoké pereje aj v letných mesiacoch, keď má väčšina riek suché koryto. Dľžka trate je cca 350 m. Ponúkame raftové programy pre skupiny, adrenalínových nadšencov ale aj rodiny s deťmi. Sezóna začína 1.4. a končí 15.11. V mesiacoch júl a august je Adrenalín Centrum Liptovský Mikuláš otvorené denne od 10.00 do 18.00 hod. Viac informácií nájdete na www.adrenalincentrum.eu/rafting.

Loď Mara

Loď Mara

Potešte seba, alebo svojich blízkych romantickou plavbou na otvorenej motorovej lodi (konštrukcie katamaran) vybavenej pohodlnými koženými sedadlami, riadenej pomocou volantu s kapacitou 12 osôb na priehrade Liptovská Mara. Svojej posádke zaručuje neočakávaný komfort a luxus. Viac informácií nájdete na www.lodmara.sk.